Проти сучасного футболу

Проти сучасного футболу (AMF)

Сьогодні лозунг AMF (Against Modern football) дуже часто можно почути від людей, яким не байдужа доля сучасного футболу, прочитати на сторінках спортивних інтеренет-видань або навіть побачити на трибунах суппортерів різноманітних футбольних клубів. Так в чому ж полягає зміст цього лозунгу?

AMF — це загальноєвропейська ідея вболівальників, які протестують проти втрати цінностей в футболі. Сьогодні один з найвидовищніших видів спорту перетворили на бізнес, на іграшку у руках олігархів і політиків. Футболісти грають лише заради грошей, а не за кольори клубу; матчі продаються і купуються у кабінетах функціонерів; зникають клуби зі славетною історією, а з’являються лише «клони» або комерційні проекти; спонсорами  виступають алкогольні компанії; засилля легіонерів не дає змоги пробитися місцевим молодим гравцям… А найголовніше — це те, що з трибун зникає ПРИСТРАСТЬ, зникають справжні емоції! Сьогодні найбажаніший вболівальник — це той, який буде тихо сидіти на місці згідно придбаного квитка і жувати свій хот-дог або попивати кока-колу. А офіційні фан-клуби будуть повністю підпорядковуватись керівництву клубу і виконувати лише його вказівки по організації підтримки. Сімейні сектори, малолітні дівчатка, що женуться за автографами привабливих гравців, дудочники — все це знищує справжню атмосферу на стадіоні, знищує історію і традиції, знищує відданість кольорам рідного клубу! Гроші руйнують футбол!

Нажаль, під цей лозунг потрапили і черкащани. ФК «Дніпро» Черкаси був розформований у травні 2009 року через фінансові проблеми. Керівництво не побачило перспективи вкладати гроші в більш ніж 50-річну історію і традиції, так само як і місцева влада не зацікавилась в збереженні єдиного професійного футбольного клубу області. Але черкаських вболівальників не залишає надія і вони будуть робити все можливе для відродження рідного клубу!

Також, разом з черкаським Дніпром, були розформовані такі футбольні клуби, як «Нафком» Бровари, «Арсенал» Харків, «ЦСКА» Київ, кожен з яких мав численну армію відданих фанів. Хочемо подякувати за солідарність вболівальникам з інших міст, які підтримали нас в скрутну хвилину.

МФК «Миколаїв»:

«Зірка» Кіровоград: