ФК «Дніпро» знову оштрафували за Мостового

Вікторія Мальована

Три турнірні очки знято з ФК «Дніпро» рішенням Професійної футбольної ліги. Причина – невиконання черкаським клубом трансферних зобов’язань перед ФК «Металург» (Донецьк) за перехід футболіста Артема Мостового.

В результаті, втративши очки, «Дніпро» опустився на другу сходинку турнірки. Тепер лідером у другій лізі є вінницька «Нива» (44 очки), яка все перше коло дихала черкащанам у потилицю. «Дніпро» опинився у ризикованій ситуації. Невідомо, чи вдасться команді у другому колі сезону відновити втрачене, не скотитися нижче і повернутися до першої ліги.

За 25-річного нападника Артема Мостового, який відіграв за черкаський клуб 18 ігор в минулому сезоні і відзначився 6 голами, «Дніпро» позбавляють очок вже втретє. Та розрахуватися грошима в команди все не виходить. «Так, ми винні за Мостового 140 тисяч гривень. Але, в свою чергу, нам також заборгували гроші. За підготовку Євгена Одинцова охтирський «Нафтовик» нам має повернути 273 тис. грн. Чому до нас застосовують санкції, а до інших команд – ні?», – в розмові з «Прес-Центром» обурюється директор команди Юрій Колесник. Із ним солідарний головний тренер «дніпрян» Анатолій Безсмертний. «Демонструються подвійні стандарти. Хлопці грали, щось доводили, а тут такі неспортивні принципи… Тим більше, зняття очок не може не зашкодити в подальшому, коли будь-який м’яч буде на вагу золота», – зауважує Анатолій Петрович.

Із проханням роз’яснити ситуацію Юрій Колесник звернувся до керівництва ПФЛ і до контрольно-дисциплінарної комісії ліги. Розпочати тренувальний процес «Дніпро» планує 2 лютого й не виключено, що зі змінами в кадровому складі. Можливо, клуб покинуть Євген Дейнека (у минулому номері «Прес-Центр» писав, що голкіпера «дивляться» в «Кривбасі»), напівзахисником Вадимом Гонщиком і захисником Євгеном Єлісєєвим зацікавилася луганська «Зоря». «А чим ми можемо хлопців утримати? Для їхнього професійного росту краще, щоб вони зачепилися у вищій лізі, – впевнений наставник черкащан. – Стосовно ж нових придбань, то про них поки що не говоримо, оскільки немає повної ясності, що буде з командою далі. Завдання – зберегти те, що є. Але втрати будуть».

21.01.2009 р. «Прес-центр»